Do czego służą litery przestrzenne?

Litery przestrzenne dość często można spotkać na zewnątrz i dość często są podświetlane, ponieważ łatwo można je zauważyć w ciemności. Litery przestrzenne można również znaleźć w domu jak ozdoba, która dopełnia całej charakteryzacji danego pokoju – najczęściej dziecięcego.

Litery przestrzenne mogą być wytworzone z pleksi, styropianu czy także z drewna i oświetlane od środka. W pleksi można łatwo wyciąć większą część czcionek, ponieważ są one wycinane metodą laserową co powoduje niezwykłą dokładność wycięcia litery niż w przypadku szlifierki oraz innych pił. Pojawiła się również opcja, że styropian można przeciąż specjalnym przyrządem z napiętym rozgrzanym drutem, który z łatwością przecina styropian, a cienkim drutem można dociąć w rogach liter lub łatwo obrobić literki trudne do wykończenia nawet małymi literkami tak jak R czy G.

Często używa się ich do ozdobienia się ścian w biurze, przez co biuro już nie nudzi zwłaszcza, że można zamówić napis w kilku innych czcionkach, a potem wymieniać literki.